• 22. 1. 2020

APRA oznamuje novinky k letošnímu ročníku oborové soutěže LEMUR. Místo 22 kategorií jich bude 31, včetně kategorie Tváře v PR

Asociace public relations (APRA) otevírá již patnáctý ročník oborové soutěže LEMUR – Česká cena za public relations. V letošním ročníku je pro soutěžící připravena celá řada novinek. Kromě rozšíření kategorií se zájemci o soutěž mohou těšit na workshop s nejlepšími projekty loňského ročníku. Uzávěrka přihlášek je 1. března, vyhlášení výsledků se uskuteční 11. června 2020 na slavnostním večeru v Centru současného umění DOX+ v Praze.

I pro letošní ročník připravili pořadatelé soutěže celou řadu novinek. Nejpodstatnější změnu zaznamenal počet kategorií, do kterých mohou soutěžící své projekty hlásit. Z dosavadních 22 kategorií se prostor pro soutěžní klání rozšířil na 31 kategorií. „Reagovali jsme na podněty soutěžících, hodnotitelů a také na vývoj oboru public relations. Soutěžní kategorie jsme upravili a rozšířili zejména v oblasti komunikačních nástrojů a osobností v PR,“ popisuje změny Michal Hoblík, člen výkonné rady APRA.

Zásadní novinkou, kterou organizátoři soutěže připravili, je zavedení kategorie „Tváře v PR“. „Rozšířili jsme soutěž o novou podkategorii, v níž získají speciální cenu tiskový mluvčí státní správy a tiskový mluvčí soukromého sektoru,“ doplňuje výčet novinek Hoblík. Mluvčí budou nominováni odbornou veřejností prostřednictvím nominačního formuláře a jejich kvality bude hodnotit porota složená ze zástupců médií a odborníků.

Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku soutěže je 1. března, výherci budou oceněni na slavnostním večeru, který proběhne 11. června 2020Centru současného umění DOX+ v Praze.
&nsp;
Od pondělí 20. ledna se mohou zájemci hlásit také do workshopu „Jak vyhrát Lemura 2020“, který je věnován nejzajímavějším projektům loňského ročníku a radám, jak zpracovat přihlášku, aby soutěžící se svým projektem měli v soutěži co největší šanci na úspěch. Chybět nebude ani prezentace nejúspěšnějšího projektu soutěže Young Lions, kterou APRA v letošním roce podporuje a stala se i jejím partnerem. „Účastníci workshopu budou mít možnost nakouknout pod pokličku nejzajímavějších loňských projektů, načerpat inspiraci a získat přehled o trendech v oboru,“ upřesňuje obsah workshopu Pavla Mudrochová, ředitelka APRA. Workshop proběhne 26. února v odpoledních hodinách v Centru současného umění DOX+.

LEMUR – Česká cena za Public Relations
Profesní soutěž je otevřena všem subjektům působícím v České republice, které poskytují či využívají služby v oblasti public relations, PR agenturám, PR a komunikačním oddělením společností, firmám i institucím, státním orgánům, subjektům z nevládního sektoru či jednotlivcům. Oceňovány jsou PR projekty realizované v období roku 2019 až do března 2020, které nejlépe vycházejí z podnikatelské strategie zadavatele, obsahují kreativní řešení, jsou v souladu s etickými pravidly oboru a mají prokazatelně pozitivní dopad na podnikání a reputaci zadavatele. Veškeré informace o soutěži a uplynulých ročnících naleznete na webových stránkách soutěže. Další informace jsou dostupné i na FB profilu, Instagramu a Twitteru soutěže.
 

Informace pro média:
Pavla Mudrochová, výkonná ředitelka
mudrochova@apra.cz; +420 603 191 539
www.apra.cz