• 19. 4. 2023

Česká cena za PR s rekordním počtem přihlášek

Soutěž komunikačních projektů v oboru public relations Česká cena za PR - LEMUR letos zaznamenala rekordní počet přihlášek. Do soutěže pořádané Asociací public relations se letos přihlásilo 186 projektů a celkem bylo podáno 329 přihlášek. Jedná se o absolutní rekord v celé 18leté historii soutěže. Kategorií s nejvyšším počtem přihlášených projektů je Společenská odpovědnost a filantropie. Vítězové budou vyhlášeni 15. června. 

Letošní ročník soutěže LEMUR zaznamenal hned několik novinek. Oproti loňsku byl zredukovaný celkový počet kategorií na 22, přesto počet přihlášek dosáhl rekordního počtu. Celkem jich bylo podáno 329, ve srovnání s loňským rokem jde o nárust o 18 %. Nominováno bylo celkem 186 projektů. Nábor přihlášek skončil 14. dubna a poslední dorazila doslova v poslední vteřině před uzávěrkou – v čase 00.00.00. 

„Jsme přesvědčeni, že rekordní zájem o soutěž je nejen odrazem skvělé kondice celého oboru, ale také dokladem toho, že LEMUR je vysoce prestižní a důvěryhodnou profesní soutěží. Moc si toho vážíme a děkujeme všem, kteří letos přihlásili své projekty,“ říká Anna Balíčková, členka výkonné rady APRA, která za soutěž zodpovídá.

Nejsilněji jsou obsazeny hlavní kategorie Společenská odpovědnost a filantropie (28 projektů), Informační a osvětové kampaně (27 projektů) a Integrovaná komunikace (27 projektů).

Z hlediska oborových kategorií si nejlépe vedly Finanční služby a trhy, Zdravotnictví, Státní správa, politika a neziskový sektor a Průmysl. Ve všech se sešlo 14 přihlášených projektů.

V kategoriích komunikačních nástrojů se bude bojovat nejvíce v kategorii Akce a události (21 projektů), Digitální komunikace – sociální sítě (13 projektů) a Digitální komunikace (14 projektů).

„Vysoká obsazenost specifických kategorií naznačuje, že public relations výrazně zasahuje do významných společenských a obchodních témat. To je žádoucí posun ve vnímání disciplíny jako strategické,“ poznamenává výkonný ředitel APRA Marek Hlavica.

V následujících dnech začne hodnocení projektů - osm porot složených ze seniorních expertů rozhodne o shortlistech, které budou oznámeny v polovině května, kdy také odstartuje prodej vstupenek na slavnostní vyhlášení. To proběhne v inovované podobě 15. června v WPP Campusu.