• 17. 5. 2016

Na shortlist České ceny za PR se probojovalo 75 projektů

Praha, 17. 5. 2016. Porota složená ze 70 odborníků nominovala projekty na shortlist 11. ročníku ČCPR. Bylo přijato 237 přihlášek, na shortlist po 1. kole postoupilo 75 projektů, některé ve více kategoriích. Vítězné projekty budou vyhlášeny na slavnostním večeru ČCPR dne 15. června 2016.

V počtu přihlášek letos dominovaly agentury AMI Communications (46), PR.Konektor + Konektor Social (19), Bison & Rose (13), PRAM Cosulting (12), Native PR (12). Tyto agentury mají také nejvíce přihlášek proměněných v nominaci na shortlist: AMI Communications (18), PR.Konektor + Konektor Social (9), Bison & Rose (7), PRAM Consulting (6) a Native PR (4).

Na titul absolutního vítěze je letos nominováno 7 projektů.

Projekty, které postoupily na shortlist a mají šanci na ocenění popisuje Patrik Schober, člen výkonné rady APRA odpovědný za ČCPR: „nejúspěšnější projekty jsou většinou jednoduché, snadno pochopitelné a mají unikátní nápad. Zároveň většina z nich využívá integrovanou komunikaci, kdy dané sdělení komunikuje všemi dnes dostupnými kanály“.

Projekty ČCPR letos hodnotilo 70 odborníků rozdělených do 7 nezávislých porot. Atmosféru při hodnocení přibližuje Ondřej Kubala, člen výkonné rady APRA odpovědný za externí komunikaci, který vedl porotu číslo 6. „Diskuse v naší porotě, která hodnotila také společenskou odpovědnost, byla neuvěřitelně živá. Sešlo se tu tentokrát velké množství vynikajících projektů a také řada silných osobností v roli porotců – od Tomáše Skřivánka přes Vadima Petrova, Terezu Vránkovou, Janu Lutonskou, Evu Šebestvou až po Mílu Pražákovou. To byl mix opravdu silných PR názorů a postojů, členové poroty se je nebáli použít a v diskusi rozebírali projekty do nejmenších detailů“.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne 15. června 2016, a to již tradičně ve 27. patře budovy City Tower, v prostorách kongresového centra a následně v restauraci Aureole. Večerem bude provázet Ondřej Hejma.

Profesní soutěž Česká cena za public relations je otevřená všem subjektům působícím v České republice, které poskytují či využívají služby v oblasti public relations, tedy PR agenturám, PR a komunikačním oddělením společností, firmám i institucím, státním orgánům, subjektům z nevládního sektoru či jednotlivcům. Oceňovány jsou PR projekty roku 2015, které nejlépe vycházejí z podnikatelské strategie zadavatele, obsahují kreativní řešení, jsou v souladu s etickými pravidly oboru a mají prokazatelně pozitivní dopad na podnikání a reputaci zadavatele.Veškeré informace o soutěži a uplynulých ročnících naleznete na: www.cenapr.cz

Pro více informací kontaktujte: Barbora Bělíková, výkonná ředitelka APRA, tel: +420 224 875 320, e-mail: belikova@apra.cz