• 30. 4. 2020

Známe finalisty letošního ročníku

Patnáctý ročník oborové soutěže LEMUR, kterou pořádá Asociace public relations (APRA), zná své finalisty. Na shortlist se probojovalo 135 prací a 10 tiskových mluvčí. Na slavnostní vyhlášení výsledků, které bude letos historicky poprvé probíhat online, se mohou zájemci těšit 11. června 2020.

Osm komisí složených ze šedesátky odborníků na public relations a komunikaci posuzovalo a ohodnotilo 243 přihlášek, ve kterých letos dominovala agentura Ogilvy s nejvyšším počtem přihlášek (33), následovala agentura AMI Communications s 29 a Bison&Rose s 25 přihláškami. Mezi finalisty se také probojovalo 10 tiskových mluvčí ze soukromého sektoru a státní správy.

Z prvního kola hodnocení se do finále probojovalo 135 prací, z nichž nejvyšší počet nominací získala agentura Ogilvy (20) následovaná agenturami AMI Communications (16) a Bison&Rose (12). Shortlist s nominacemi finalistů 15. ročníku oborové soutěže naleznete zde.

Formát hodnocení projektů byl v důsledku preventivních opatření vlády pozměněn a přesunul se do online prostředí. „Kvalita hodnocení nebyla nijak narušena. Využili jsme moderní technologie a porotci hlasovali a v interaktivní diskusi v rámci druhého kola prostřednictvím videokonferencí hodnotili přihlášené projekty online,“ říká člen výkonné rady APRA Michal Hoblík, který je zodpovědný za soutěž LEMUR.

V každé kategorii budou z pětice nominovaných finalistů vyhlášena první tři místa. „Udělíme i ocenění Absolutnímu vítězi, cenu za přínos oboru public relations a také vyhlásíme dva nejlepší tiskové mluvčí. Mluvčího státní správy a mluvčího soukromého sektoru,“ doplňuje Michal Hoblík. V důsledku pandemie a neustále se měnících opatření státních orgánů jsme byli nuceni změnit i formát slavnostního vyhlášení výsledků, které bude letos historicky poprvé probíhat online. Datum vyhlášení výsledků zůstává nezměněno, zájemci se na ně mohou těšit ve čtvrtek 11. června. Večerem bude provázet herec a moderátor Mikuláš Křen.

Informace pro média:
Pavla Mudrochová, výkonná ředitelka
mudrochova@apra.cz; +420 603 191 539
www.apra.cz www.cenalemur.cz