• 13. 5. 2021

Známe finalisty letošního ročníku soutěže LEMUR

Šestnáctý ročník oborové soutěže LEMUR, kterou pořádá Asociace public relations (APRA), zná své finalisty. Na shortlist se v 31 kategoriích probojovalo 133 prací a 11 tiskových mluvčích. Na slavnostní vyhlášení výsledků, které bude i letos probíhat online, se mohou zájemci těšit 17. června 2021.

Osm komisí složených z více jak padesátky odborníků na public relations a komunikaci posuzovalo a ohodnotilo rekordních 385 přihlášek. Z prvního kola hodnocení se do finále probojovalo 133 prací, z nichž nejvyšší počet nominací získala agentura Ogilvy (14) následovaná agenturami AMI Communications (11), PR.Konektor (9), AC&C PR (7) a Svengali Communications (7). Shortlisty s nominacemi finalistů naleznete zde. Součástí soutěže je i kategorie Tiskový mluvčí roku a v ní se mezi finalisty probojovalo 11 profesionálů ze soukromého sektoru a státní správy.

Hodnocení projektů probíhalo i v letošním ročníku v důsledku vládních restrikcí online. „Po loňské zkušenosti jsme systém on-line hodnocení dále vyladili a uvažujeme o tom, že jej v této podobě ponecháme i do budoucna. Kvalita hodnocení nijak neutrpěla a organizátoři i porotci šetří oproti fyzickému setkávání spoustu času “ říká člen výkonné rady APRA Václav Pavelka zodpovědný za soutěž LEMUR.

Zmiňovaná opatření se však nepříznivě dotknou také slavnostního vyhlášení. „Jediné, na co se můžeme u vládních restrikcí spolehnout, je jejich nepředvídatelnost a neustálé změny. Držet se původního plánu na klasický ceremoniál, kterého se v roce před pandemií účastnilo téměř 500 lidí, by znamenalo být rukojmími současné nejistoty a riskovat vysoké finanční ztráty. Proto i v případě slavnostního vyhlášení ještě letos zůstaneme u online přenosu” doplňuje Václav Pavelka. V každé kategorii budou z pětice nominovaných finalistů vyhlášeni tři medailisté, u bude uděleno ocenění Absolutnímu vítězi, cenu za přínos oboru public relations a také budou vyhlášeni dva nejlepší tiskoví mluvčí.  Večerem bude provázet moderátor Petr Suchoň.

“Na setkání naší profesní komunity jsme však nerezignovali a v srpnu plánujeme Lemur Afterparty. Neformální akci zorganizujeme operativně podle aktuálních podmínek a věřím, že se po téměř dvouletém půstu setká s vřelou odezvou,” uzavírá Václav Pavelka.     

Informace pro média:
Pavla Mudrochová, výkonná ředitelka
mudrochova@apra.cz; +420 603 191 539
www.apra.cz  www.cenalemur.cz