• 15. 5. 2023

Známe finalisty letošního ročníku soutěže LEMUR

Česká cena za PR, známá také jako LEMUR, zveřejnila nominované v letošním 18. ročníku. Z celkem 329 přihlášek vybrala porota odborníků 115 prací, které budou soutěžit ve 22 kategoriích. Ceny LEMUR, které každoročně uděluje Asociace public relations (APRA), budou rozdány na slavnostním večeru 15. června 2023 v prostorách WPP Campusu. 
 
Profesní ocenění Česká cena za PR – LEMUR dospělo osmnáctým ročníkem do věku dospělosti. To se projevilo i rekordním počtem prací, kterých bylo letos 329. Z nich pak celkem osm komisí složených z více jak padesátky odborníků na public relations rozhodlo, že na shortlist zařadí celkem 115 prací. 
 
Nejvyšší počet nominací získaly agentury Svengali Communications (16) a MSL (12). Následovaly agentury Ogilvy (5) shortlistů Fleishmann Hillard (4)  a AMI Communications, Bison & Rose, Insighters a Havas PR (3 ). Nejsilněji obsazené shorlisty mají kategorie Integrovaná komunikace (7 prací), Budování vztahů s médii (6 prací), Technologie, ICT (6 prací) a Zábava a sport (6 prací). 
 
Kompletní nominace naleznete zde.
 
„Letošní ročník potvrdil dlouhodobý trend, že Integrovaná komunikace je velmi silně obsazenou kategorií. Letos měla tato kategorie jeden z nejvyšších počtů přihlášek a na shortlist postoupilo nejvíc projektů. Spolu se Společenskou odpovědností a filantropií to byly dvě kategorie s největším počtem mimořádně kvalitních projektů,“říká k nominacím Anna Balíčková, členka výkonné rady APRA zodpovědná za soutěž LEMUR.  
 
Slavnostní vyhlášení výsledků se odehraje 15. června v prostorách unikátní, architektonickými cenami ověnčené budovy WPP Campusu (Elektrické podniky). Během večera budou rozdány ceny v celkem 22 kategoriích a speciální cena bude udělena také absolutnímu vítězi – tedy nejlepšímu projektu napříč kategoriemi. Během slavnostního večera bude udělena také cena za celoživotní přínos oboru public relations. Večerem budou provázet moderátoři Lenny Trčková a Marek Hlavica, výkonný ředitel APRA. Závěr bude patřit party na terase budovy nad Vltavou.  
 
Vstupenky na slavnostní galavečer je možné od dnešního dne zakoupit zde