• 7. 6. 2018

Známe pětici finalistů ocenění Mluvčí roku 2018

Praha, 7. června 2018 – Obnovená oborová soutěž Mluvčí roku, kterou společně organizují Asociace public relations agentur (APRA) a PR Klub, zná pětici nejlepších mluvčí pro letošní rok. Finální vítěz oceněný titulem Mluvčí roku 2018 bude vyhlášen na galavečeru České ceny za public relations (ČCPR) dne 14. června 2018. Ještě před vyhlášením ČCPR však budou nejlepší mluvčí společně se svými šéfy, tedy řediteli organizací od záchranných složek přes významné státní úřady po mezinárodní korporaci, diskutovat v rámci exkluzivního workshopu o roli mluvčích  a vůbec oddělení public relations při naplňování celkové strategie.

Pětici finalistů vybrala odborná porota složená z odborníků s dlouholetou praxí v oboru public relations a médií, a to jak na straně zadavatelů a PR agentur, tak také z řad šéfredaktorů a zkušených redaktorů. V rámci letošního obnoveného ročníku, který navazuje na zatím poslední ročník v roce 2011, se sešlo celkem 28 nominací od novinářů a PR expertů. Do vítězné pětice na základě pečlivého výběru poroty postoupili v abecedním pořadí:

  • Lucie Dosedělová, tisková mluvčí, Ústecký kraj

  • Jiří Fröhlich, tiskový mluvčí, Česká obchodní inspekce

  • Martin Kavka, tiskový mluvčí, Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

  • Jitka Němečková, tisková mluvčí, Plzeňský Prazdroj

  • Michaela Lagronová, tisková mluvčí, Ministerstvo zahraničí


Porotci se v rámci komplexního hodnocení zaměřili zejména na pozitivní změny ve vnímání komunikace organizací, které nominovaní reprezentují, a také na jejich osobní vnímání práce mluvčího a pohled na jeho roli v rámci organizace a jejích cílů.

Workshop s nejlepšími tiskovými mluvčími a jejich šéfy

Absolutní vítěz letošního ročníku klání Mluvčí roku bude vyhlášen na galavečeru České ceny za public relations ve čtvrtek 14. června. Ve stejný den se od 17 hodin v restauraci Aureole v Praze uskuteční exkluzivní workshop a diskuze o roli PR v rámci strategie celé organizace. Pozvání na workshop a diskuzi přijali:

  • Jiří Fröhlich a Mojmír Bezecný, ústřední ředitel České obchodní inspekce

  • Martin Kavka a brigádní generál Roman Hlinovský, ředitel Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy

  • Jitka Němečková a Grant Liversage, generální ředitel Plzeňského Prazdroje

  • Lucie Dosedělová a Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje


Workshop nabízí unikátní příležitost seznámit se s autentickým pohledem na práci mluvčích a roli komunikace v rámci naplňování strategických cílů z pohledu komunikátorů a zároveň top managementu. Je určen jak profesionálům z in-house i PR agentur, ale také těm, kteří roli a postavení mluvčích a komunikačních oddělení v rámci firem a organizací řeší, například z oblasti HR či marketingu. Vstupenky na workshop jsou k dispozici ZDE.